بیمه نامه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی چیست؟

تامین خسارت و جبران زیان‌های مادی و مالی که بر اثر وقوع خطر آتش سوزی به اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول بیمه‌گذار.
بنابراین خسارت‌های مالی مورد تامین قرار می‌گیرند و نه خسارت‌های جانی و بدنی.
این بیمه نامه به مانند سایر بیمه نامه ها علاوه بر پوشش های اصلی که عبارت است از آتش سوزی یا حریق، انفجار و صاعقه پوشش های اضافی را شامل می گردد که بیمه گذار می تواند با انتخاب این پوشش ها در زمان خرید بیمه نامه آن ها را تهیه کند.

پوشش های اضافی بیمه نامه آتش سوزی عبارت است از آتشفشان ، زلزله، تند باد و گرد باد و طوفان، سقوط بهمن، سقوط و برخورد اجسام خارجی، سرقت با شکست حرز اموال و اثاثیه، رانش و فرو رفتن زمین، سقوط هواپیما و هلیکوپتر، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، ضایعات ناشی از برف و باران، هزینه پاکسازی و …
بدیهی است بیمه گذار بر اساس شرایط شخصی و محل زندگی خود لازم است تا پوشش های مورد نظر خود را در بیمه در نظر بگیرد چرا که برخی از پوشش ها مانند سقوط هواپیما، سیل و زلزله با توجه به محل سکونت افراد برای خرید ضرورت پیدا می کند.

اموال و ساختمان ها در بیمه آتش سوزی به سه دسته تقسیم می شوند:

ساختمان مسکونی که شامل ساختمان و اثاثیه و موجودی می باشد.

ساختمان های صنعتی شامل تمام کارخانجات من‌جمله ارزش ساختمان، تاسیسات، ماشین آلات و غیره

ساختمان غیر صنعتی شامل واحدهای تجاری اداری خدماتی رفاهی و انبارها.

از استثنائات بیمه آتش سوزی می توان به پول نقد، اوراق بهادار و از این دست اموال اشاره کرد مگر اینکه در بیمه نامه چیزی غیر از این موارد ذکر شده باشد.

میزان مبلغ حق بیمه آتش سوزی به عواملی از جمله متراژ محل مورد بیمه ،مصالح مورد نیاز، شرایط ساخت، استفاده از وسایل اطفاء حریق بستگی دارد. بیمه آتش سوزی نه فقط برای آتش سوزی ساختمان بلکه مواردی نظیر طوفان، سیل، زلزله و ترکیدگی لوله آب را نیز در بر می‌گیرد که با انتخاب هر کدام از این پوشش ها مبلغ پرداختی حق بیمه تغییر می کند. نکته حائز اهمیت و بسیار مهم در بیمه های آتش سوزی این است که اگر بیمه گذار اموال و دارایی خود را به کمتر از قیمت واقعی بیمه کرده باشد، شرکت بیمه به تناسب همان مبلغ بیمه شده، خسارت را جبران خواهد کرد، به عنوان مثال اگر دارایی و اموال فرد ۲۰۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد ولی فرد بیمه گذار آن را به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان بیمه کرده باشد شرکت بیمه به نسبت مبلغ بیمه شده خسارت را به بیمه گذار پرداخت خواهد کرد.

میزان حق بیمه آتش سوزی به سرمایه مورد بیمه و پوشش هایی که انتخاب میکنید بستگی دارد. شرکت‌های بیمه با توجه به پوشش های مختلفی که ارائه می دهند حق بیمه های متفاوتی نیز دارند و همین موضوع انتخاب را برای بیمه گذاران و مشتریان پیچیده‌تر می‌کند ، بیمیکسو امکان ارائه نرخ ها و شرایط مختلف شرکت‌های بیمه را برای مشتریان محترم فراهم کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشند ضمناً جهت رفاه حال شما عزیزان گزینه انتخاب شرکت بیمه به عهده کارگزاری رسمی بیمه  نیز در سایت فراهم گردیده است.

در بیمه آتش سوزی بر خلاف بیمه نامه های شخص ثالث و بدنه، تخفیف عدم خسارت وجود ندارد اما شرکت های بیمه براساس شرایط رقابتی و یا مناسبت‌های مختلف تخفیف‌هایی را برای مشتریان خود قائل می شوند.

پس از مراجعه به سایت و تکمیل فرم و اطلاعات مربوطه بیمه آتش سوزی در قسمت سفارشات آنلاین، اطلاعات شما توسط این مجموعه دریافت گردیده و جهت صدور بیمه نامه با شرکت بیمه مد نظر یا اگر به انتخاب مجموعه به عهده ITSAAZBIME باشد با در نظر گرفتن جمیع شرایط جهت صدور بیمه نامه و تحویل آن به بیمه گذار درب منزل یا محل کار اقدامات لازم با شما هماهنگ خواهد شد.